Często zadawane pytania

Odpowiedzieliśmy już na kilka ważnych pytań. Jeśli masz jednak inne pytanie lub chciałbyś zgłosić swoje uwagi, chętnie z Tobą porozmawiamy. Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.

A co jeśli moje prywatne mienie ulegnie uszkodzeniu?

Z perspektywy klienta

Uszkodzenie mienia nie jest przyjemne. Jeszcze bardziej irytujące jest to, że szkoda w większości przypadków nie zostanie zrekompensowana, jakby się tego można spodziewać. Większość pomocy domowych nie pracuje jako przedsiębiorca, a więc nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wszelkie szkody, które mogą wyrządzić przypadkowo podczas swojej pracy. Istnieje jednak szereg ubezpieczeń obejmujących tego typu szkody. Ważne jest, aby wcześniej to wyjaśnić i zawrzeć odpowiednie porozumienie z drugą stroną umowy.

Z perspektywy pomocy domowej

Tam gdzie wykonywana jest praca, tam zdarzają się błędy. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i masz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ewentualne rozszczenia możesz zgłosić do swojego ubezpieczyciela. Jeśli jednak jesteś osobą prywatną, szkoda z reguły zostaje wyrządzona na ryzyko klienta. Może on/ona jednak ubezpieczyć swoje lokum we własnym zakresie. Staraj się zawsze przypominać drugiej stronie o tym fakcie, ponieważ uczciwa współpraca to owocna współpraca.